06/02/2023 10:46
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2022

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2022


Rok 2022 jest wyjątkowym ze względu na 60-lecie istnienia naszego ogrodu. Obchody dnia działkowca zostały zorganizowane uroczyście na wolnym powietrzu pod namiotami przy muzyce zespołu Galapagos.

Nasze spotkanie dożynkowe w partnerstwie z Radą dzielnicy Helenka zaszczycili zaproszeni goście, poseł Rzeczypospolitej Polski na sejm IX kadencji - Tomasz Olichwer, Zastępca Prezydenta Miasta w imieniu naszego gospodarza Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik – Katarzyna Dzióba, Proboszcz naszej parafii Ksiądz - Krystian Sznura, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Alina Nowak, Członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej – Barbara Sikorska, Radni miasta Zabrze - Mariola Olichwer i Grzegorz Olejniczak.

Jest to czas, kiedy właściciele ogrodów działkowych podsumowują sezon. To również czas wyróżnień działkowców zaangażowanych w życie ROD i czas rozstrzygnięć konkursów na najpiękniejszą działkę 2022. Wyróżniono dyplomami i nagrodzono działki 75, 80, 271, 280, za postawy proekologiczne wspierające rozwój bioróżnorodności na swoich ogrodach oraz podziękowano wszystkim działkowcom i działaczom społecznym za ich całoroczny trud i zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu. Zarząd wręczył działkowcom brązowe i srebrne medale „Zasłużony działkowiec”.

Spotkanie dożynkowe było dobrą okazją do podsumowania dorobku ogrodu, Prezes ROD Zacisze podkreślił uzyskanie dofinansowania w wysokości 50 000zł na ocieplenie „Domu Działkowca” z urzędu miasta Zabrze i 50 000zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na utwardzenie alei ogrodowej. Działkowcy mogli zapoznać się z bezpłatną literaturą „Bądźmy EKO”, „Działka bliżej natury”, „Warzywnik intensywnie”, „Nowoczesna działka w ROD”, „Śmieci w ROD i na działce” poszerzającej wiedze o ogrodnictwie i postaw ekologicznych wydanych przez Krajową Radę PZD.

Zarząd ROD Zacisze upamiętnił 60-lecie ogrodu chcąc podkreślić jak ważna jest tradycja w obchodach dnia działkowca, dołączając życzenie wielu pogodnych dni, dobrego zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń dziękuje wszystkim działkowcom za prace i wkład w upiększanie swoich działek. Barbara Sikorska wręczyła Dyplom i okolicznościowy Puchar na rocznicę 60- lecie ogrodu w imieniu Prezesa Józefa Noskiego Okręgowej Rady Okręgu Śląskiego PZD.

Zarząd ROD Zacisze przygotował poczęstunek dla działkowców pyszną kiełbaskę z grilla oraz ciasto. Zaproszeni goście jak i wszyscy obecni działkowcy zostali poczęstowani okolicznościowym tortem na 60-lecie ogrodu. Dziękujemy wszystkim działkowcom za przybycie i miłe spędzone chwile i dobrą zabawę :)

Galeria

Opracował Prezes ogrodu ROD Zacisze- Ireneusz Kędzierski

podziękowanie za plony i datki - 2022

Podziękowanie

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zacisze w Zabrzu dziękuje za uczestnictwo w mszy Św. która odbyła się w kościele NMP Matki kościoła – Helenka w dniu 28.08.2022. Mszę świętą dziękczynną za zbiory oraz 60-lecia ogrodu, odprawił ksiądz proboszcz Krystian Sznura. Podczas Mszy ksiądz poświęcił przekazane przez działkowców swoich warzyw, owoców i kwiatów ze swoich ogrodów. Zarząd ROD Zacisze składa podziękowania za ofiarę na msze św. Dziękczynną w kwocie 1250,00zł i za plony które ozdobiły ołtarz.

Dziękujemy.Zbiórka plonów 2022

Zbiórka plonów 2022

 

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu prosi wszystkich działkowców o przyniesienie swoich plonów oraz kwiatów ze swoich ogrodów. Wszystkie warzywa kwiaty zostaną przekazane do kościoła i posłużą do udekorowania na mszy św. Dożynkowej w dniu 28.08.2022 godzina 9.00.

Zbiórka PARCELA 1, odbędzie się w piątek 26.08.2022 godz. 15.00-17.00 i sobota 27.08.2022 godz. 8.00-9.00 Dom Działkowca.


Zbiórka PARCELA 2, odbędzie się w piątek 26.08.2022 godz. 10.00-15.00 i sobota 27.08.2022 godz. 8.00-9.00 na działce 293.

Dożynki 2022 - 60-lecie ROD Zacisze

Msza Dożynkowa - wolne datki 2022

Msza Dożynkowa - wolne datki 2022

 

Zarząd ROD Zacisze prosi o wolne datki na mszę Św. dożynkową która odbędzie się w dniu 28.08.2022r o godzinie 9.00. 

Wpłaty można dokonywać:

- Parcela I – działka nr 42 – skarbnik

- Parcela I – działka nr 179 – sekretarz

- Parcela II – działka nr 293 - wiceprezes

Za wszystkie datki z góry dziękujemy.

Zarząd ROD Zacisze

Utrudnienia przy bramie głównej.

Utrudnienia przy bramie głównej.

 

Zarząd informuje o utrudnieniach i niedogodnościach przy wejściu do ogrodu - brama główna parcela I z powodu realizacji inwestycji „Utwardzenie alei ogrodowej” na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zacisze” w Zabrzu. Planowany czas realizacji 18.07.2022 – 23.07.2022. Zarząd ROD Zacisze prosi działkowców o zwiększoną ostrożność i uwagę.

ROD Zacisze w Zabrzu - Spotkanie w sprawie dojazdu do ogrodu.

ROD Zacisze w Zabrzu - Spotkanie w sprawie dojazdu do ogrodu.

 

W dniu 07.07.2022 odbyło się spotkanie w Nadleśnictwie Brynek w sprawie dojazdu do ogródków działkowych ROD Zacisze. W spotkaniu uczestniczyli Nadleśniczy Janusz Wojciechowski, Zastępca Nadleśniczego Adam Mazur, Komendant Posterunku Straży Leśnej Mariusz Ignasiak, Alina Nowak radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Wiceprezes Okręgu Śląskiego Leszek Bucki oraz Prezes Zarządu ROD Zacisze w Zabrzu Ireneusz Kędzierski.

Uzgodniono tymczasowe warunki korzystania z dróg leśnych, a zarazem dojazdowych do ogrodu ROD Zacisze. Omówiono współpracę o dbanie porządku na terenie leśnym przyległych do działek w zamian za dzierżawę drogi dojazdowej. Będą przeprowadzane zmożone kontrole na terenach leśnych, aby dyscyplinować i karać działkowców zaśmiecających tereny leśne przyległe do działek. Rozmowy były bardzo merytoryczne zadowalające obie strony, omówiono perspektywy dalszej współpracy na przyszłe lata.

Prezes ROD Ireneusz KędzierskiROD Zacisze © 2015-2021
550,760 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.