06/12/2023 22:20
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK 2023
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Mój Ogródek
Informator działkowca
Zaproszenie do złożenia ofert w ROD Zacisze - Utwardzenie alei ogrodowej parcela 2

Utwardzenie alei ogrodowej parcela 2 realizowanego na podstawie uchwały walnego zebrania członków PZD nr 14 z dnia 30.04.2022 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Zacisze"

 

Przetarg

W związku z zamiarem utwardzenie alei ogrodowej parcela 2 w ROD Zacisze w Zabrzu ogłasza przetarg na realizację robót na terenie Ogrodu.

Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem przetargu jest utwardzenie alei ogrodowej w ROD Zacisze w Zabrzu zgodnie z zakresem określonym w treści ogłoszenia.

 

Przetargi w ROD Delegatura Zabrze

ROD Zacisze w Zabrzu odbiera czek na kwotę 50 000 zł.

ROD Zacisze w Zabrzu odbiera czek na kwotę 50 000 zł.

W dniu 12.05.2023 prezes Ireneusz Kędzierski i wiceprezes Jarosław Wiącek Zarządu ROD Zacisze w imieniu działkowców odebrali symboliczny czek na 50 000 zł. To już drugi raz ROD Zacisze w Zabrzu uzyskał dofinansowanie na kwotę 50 000zł. Jak w poprzednim roku udało się zrobić za otrzymaną kwotę aleję przy bramie głównej i chodnik z kostki brukowej wokół domu działkowca. Teraz będzie utwardzona aleja 7 na parceli 2.

W uroczystym przekazaniu czeków uczestniczyli: marszałek województwa Jakub Chełstowski, wiceprzewodnicząca Sejmiku Urszula Koszutska oraz radni: Alina Nowak, Renata Caban i Marek Bieniek.

Środki finansowe przeznaczane na ten cel są funduszami pochodzącymi z budżetu województwa Śląskiego, przedmiotowe inwestycje dotyczą m.in. budowy i modernizacji alej ogrodowych wraz z odwodnieniem, zbiorników wody deszczowej, które zlokalizowane są na terenie ogólnym ROD, przeznaczonym do wspólnego użytkowania przez wszystkich działkowców.

Prezes Zarządu - Ireneusz Kędzierski

Działkowcy ROD Zacisze - sadzą dzrzewa

Dzień Ziemi 2023

- Działkowcy ROD Zacisze w Zabrzu sadzą drzewa

Dzień Ziemi to jedno z najprzyjemniejszych kwietniowych wydarzeń. Spędzanie czasu na łonie natury pozytywnie wpływa na nasz nastrój oraz zdrowie. Działkowcy i Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu postanowił wykonać choć drobny wysiłek, żeby podjąć każdy temat dotyczący szeroko rozumianej kondycji konsumpcyjnego społeczeństwa i działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia. Ten dzień należy traktować nie tylko jako ideę, ale konkretne działanie, w które można zaangażować również ręce.

Dzień Ziemi był doskonałą okazją do zorganizowania z Nadleśnictwem Brynek, Rada Dzielnicy Helenka akcji promującą ekologię, sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego.

Jest to również doskonała okazja upamiętnić ten dzień pamiątkową tabliczką i patrzeć, jak rośnie „DĄB – ROD Zacisze”

Zarząd ROD Zacisze dziękuje wszystkim działkowcom za zaangażowanie w akcję i troskę o nasze środowisko. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi.

Galeria

Prezes Zarządu - Ireneusz Kędzierski

Odbierz kartę działkowca OBI

Odbierz kartę działkowca OBI

Zarząd ROD Zacisze zaprasza działkowców do odbioru Vouchera upoważniającego wyrobienie karty działkowca OBI. Jeden Voucher przypada na jedną działkę, upoważnia do rabatu 7% na zakupy - tylko w sklepach OBI Zabrze.

Kontakt i szczegóły:

tel 515 250 386 lub meil

Dzień Ziemi 2023 - Posadźmy razem las

Dzień Ziemi 2023

- Posadźmy razem las

Nadleśnictwo Brynek oraz Zarząd ROD Zacisze zaprasza serdecznie do posadzenia drzewek przez działkowców w dniu 22.04.2023. Spotykamy się za budynkiem Joliot-Curie 23 o godzinie 9.00.

 

Na miejscu krótki instruktaż z sadzenia drzewek przez leśniczego.

Ze sobą trzeba zabrać wiadro na sadzonki.

Szpadel.

Rękawice.

Ważne - dobieramy się w pary.

Możliwość zrobienia pamiątkowej tabliczki.

Kontakt i szczegóły:

tel 515 250 386 lub meil

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu w akcji „Wielkie sprzątanie dzielnicy Helenka”

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu w akcji „Wielkie sprzątanie dzielnicy Helenka”

Dziękujemy wszystkim aktywnie biorącym udział w akcji „Wielkie sprzątanie dzielnicy Helenka”. To już piąte sprzątanie jak co roku w naszej dzielnicy z udziałem działkowców ROD Zacisze z małą przerwą w związku z epidemią korona wirusa.  Martwiliśmy się o powodzenie akcji i frekwencję, na szczęście udało się! Na akcji było przynajmniej dwadzieścia osób. Zarząd ROD Zacisze zapewnił worki na odpady, rękawice oraz oczywiście dobry humor i chęci :)

W akcji „Wielkie sprzątanie dzielnicy Helenka” nie chodzi jedynie o wysprzątanie zaśmieconych miejsc (choć jest to priorytet), ale także o integrację lokalnych społeczności, zwiększenie poczucia odpowiedzialności za otoczenie, a także rozpowszechnianie informacji na temat prawidłowej segregacji. Akcja była bowiem okazją do rozmowy i wymiany doświadczeń na tematy ekologiczne i nie tylko, niewątpliwie jest to duży sukces pod względem uporządkowania danych terenów.

Mimo rosnącej świadomości działkowców ROD Zacisze i mieszkańców nadal pozostaje wiele do zrobienia, zarówno jeśli chodzi o prawidłową segregację odpadów, jak i o to jakich odpadów nie należy wyrzucać do kontenera np. elektrośmieci, opon, rzeczy wielkogabarytowych czy gruzu. Osobną kwestią jest zaśmiecanie miejsc publicznych, okolicznych terenów leśnych na które nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Uzbieraliśmy ok 50 worków 120l opony i odpady wielkogabarytowe, po akcji wszystkich uczestników poczęstowano pieczoną kiełbaską oraz ciepłą kawą i herbatą.

Zarząd ROD Zacisze dziękuje bardzo wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pracę nad pięknem terenów zielonych przy działkach ROD Zacisze i dzielnicy Helenka w Zabrzu. Podziękowania dla działkowców z działek 19, 27, 42, 72, 78, 80, 92, 114, 127, 190, 263.

Prezes Zarządu - Ireneusz Kędzierski

ROD Zacisze w Zabrzu - Wielkie sprzątanie dzielnicy Helenka

ROD Zacisze w Zabrzu przyłącza się do akcji „Wielkie sprzątanie dzielnicy Helenka”.

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych działkowców i mieszkańców dzielnicy Helenka na spontaniczną, aczkolwiek zaplanowaną akcję sprzątania naszej dzielnicy od godziny 11.00 – 13.00. Zbieramy się na ogrodzie działkowym Zacisze przed godziną 11.00, przy świetlicy. Nie wiemy jaka będzie pogoda, ale z naszych wcześniejszych doświadczeń wynika, że może być różnie, więc trzeba się ubrać, zwłaszcza obuwie musi być odporne na błoto, szkło i inne utrudnienia. Zapewniamy worki, rękawice oczywiście dobry humor i chęci.

Po wszystkim zapraszamy na drobny poczęstunek, grilla przy świetlicy ROD Zacisze.ROD Zacisze © 2015-2023
617,921 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.