25/06/2024 05:25
Nawigacja
Sponsorzy
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Mój Ogródek
Informator działkowca
Biuro zarządu ROD Zacisze nieczynne

 

Biuro zarządu ROD Zacisze nieczynne w dniu

01.05.2024r i 08.05.2024r

 Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meil

Opłaty na rok 2024

Opłaty na rok 2024, termin płatności  31.05.2024r

PZD Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie
ROD Zacisze w Zabrzu

Ul. UP Zabrze 8 skr. pocz. 67

41-808 Zabrze

 

ING 22 1050 1298 1000 0090 3066 0360 

 

W tytule płatności proszę podać: numer działki,

inaczej opłaty nie będą zidentyfikowane i będzie wysłane upomnienie z naliczeniem odsetek.

 

Informacja, co do wysokości opłat zapraszamy do biura Zarządu ROD Zacisze w godzinach urzędowania lub bezpośrednie zapytanie na meila lub telefonicznie.

 

Dodatkowa możliwość informacji po wypełnieniu formularza i zgody na informowanie o płatnościach.

Zgoda na powiadomienia i płatności

 

Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meil

Działkowcy ROD Zacisze w Zabrzu przyłączyli się do akcji sprzątania dzielnicy „Czysta Helenka”

Działkowcy ROD Zacisze w Zabrzu przyłączyli się do akcji sprzątania dzielnicy „Czysta Helenka”

W dniu 13 kwietnia 2024 roku działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zacisze w Zabrzu przyłączyli się do akcji sprzątania dzielnicy „Czysta Helenka”. To już szóste sprzątanie jak co roku w naszej dzielnicy z udziałem działkowców ROD Zacisze. Zarząd ROD Zacisze zapewnił worki na odpady, rękawice oraz oczywiście dobry humor i chęci :)

Mimo rosnącej świadomości działkowców ROD Zacisze i mieszkańców nadal pozostaje wiele do zrobienia, zarówno jeśli chodzi o prawidłową segregację odpadów, jak i o to jakich odpadów nie należy wyrzucać do kontenera np. elektrośmieci, opon, rzeczy wielkogabarytowych czy gruzu.

Po wszystkim zaproszono wszystkich na drobny poczęstunek, grilla przy świetlicy ROD Zacisze. Poczęstowano ciepłą kawą i herbatą nie zabrakło słodyczy dla najmłodszych. Konkurs na najdziwniejsze znalezisko - do wygrania były vouchery na pizzę w BISTRO NOVA. Dzieci otrzymały również vouchery na lody w naszej Helenkowskiej lodziarni i różne ciekawe gadżety, Zarząd ROD Zacisze rozdał na pamiątkę torby ekologiczne.

Zarząd ROD Zacisze bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pracę nad pięknem terenów zielonych przy działkach ROD Zacisze i dzielnicy Helenka w Zabrzu.

Galeria

Prezes Zarządu ROD Zacisze - Ireneusz Kędzierski

Konkurs Najpiękniejsza działka roku 2024
Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w ROD Zacisze w Zabrzu

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w ROD Zacisze w Zabrzu

 

W dniu 06 kwietnia 2024 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków PZD Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zacisze” w Zabrzu. Zebranie otworzył Prezes Zarządu Pan Ireneusz Kędzierski, który przywitał przybyłych działkowców oraz I wiceprezesa PZD Okręgu Śląskiego pana Leszka Buckiego i Pana Szymona Marczewskiego powołanego uchwałą nr 30/2024 z dnia 4 stycznia 2024r. przez Okręgowy Zarząd Śląski PZD w Katowicach do obsługi walnych zebrań. Uczestnicy walnego zebrania uczcili minutą ciszy pamięć o zmarłych - byłych członkach ogrodu ROD Zacisze. Walne zebranie z braku kworum odbyło się w drugim terminie. Frekwencja zebrania wyniosła 15,53%, na 470 członków ROD w walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym uczestniczyło 73 działkowców.

Przewodniczącym walnego zebrania została wybrana jednogłośnie Pani Beata Pikul. Sprawozdanie z działalności zarządu ROD za rok 2023 i kadencję przedstawiła Prezes Zarządu ROD „Zacisze”. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Andrzej Oczko dokonał oceny merytorycznej i finansowej działalności zarządu ROD. Postawił wniosek o przyjęcie sprawozdań za 2023 rok oraz wydał pozytywną ocenę do planu pracy i preliminarzy finansowych ROD na 2024 rok. Zarząd otrzymał absolutorium oraz dokonano wyboru organów statutowych w ROD. Prezesem zarządu na kolejną kadencję ponownie wybrano Pana Ireneusza Kędzierskiego, dokonano wyboru delegatów na Rejonowa Konferencję Przedzjazdową. Podjęto także inne niezbędne uchwały zapewniające realizację zaplanowanych spraw i zadań na 2024 rok.

Opłaty ogrodowe (składniki) na 2024

Działkowcy wyrażali zaniepokojenie losami wszystkich ogrodów w związku z wprowadzonymi w 2023 roku przepisami dotyczącymi planowania przestrzennego i nie ujęciem ROD w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, co może w efekcie zagrozić istnieniu wielu ogrodów w Polsce. W związku z tym członkowie uczestniczący w zebraniu podjęli stanowisko w tej sprawie które zostanie przesłane do Pana Krzysztofa Hetmana Ministra Rozwoju i Technologii. Kolejnym stanowiskiem uczestników walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego było uczczenie 10-lecia istnienia Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Działkowcy wykazują dużą troskę o los naszego ogrodu i Związku udzielając poparcia i pomocy w realizacji zadań, mają świadomość tego, że interes działkowca jest wspólny z interesem całego Związku, bowiem Związek jako całość jest gwarantem istnienia idei ogrodów działkowych i gwarantem spokojnego użytkowania działek.

Stanowiska

Stanowisko w sprawie projektu ogólnego gmin
Stanowisko w sprawie uczczenia jubileuszu 10-lecia Ustawy  o rodzinnych ogrodach działkowych

Prezes Zarządu ROD Zacisze - Ireneusz Kędzierski

Czysta Helenka

ROD Zacisze w Zabrzu zaprasza do sprzątania.

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych działkowców i mieszkańców dzielnicy Helenka na akcję sprzątania naszej dzielnicy w dniu 13.04.2024 od godziny 09.00 – 12.00. Zbieramy się na ogrodzie działkowym Zacisze godzina 9.00, przy świetlicy. Zapewniamy worki, rękawice oczywiście dobry humor i chęci.

Po wszystkim zapraszamy na drobny poczęstunek, grilla przy świetlicy ROD Zacisze.

Puszczanie wody 2024

Zarząd ROD Zacisze prosimy o zakręcenie zaworów. Przygotowanie wodomierza do plombowania. Studzienki powinny być wyczyszczone ze swobodnym dostępie. Śrubunki powinny być dostępne, aby można było założyć plomby. Koszt plomb pokrywa działkowiec.


Liczniki starsze niż 10 Lat trzeba wymienić na nowe.


W dniu 13.04.2024 o godz. 8.00 będzie puszczona woda na parceli I 

Plombowanie liczników od godz. 9.00 - 12.00 i od 14.00 - 16.00

 

W dniu 20.04.2024 o godz. 8.00 będzie puszczona woda na parceli II 

Plombowanie liczników od godz. godz. 9.00 - 15.00.

Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meilROD Zacisze © 2015-2024
679,222 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.