17/06/2021 08:06
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
bezpłatny odbiór gabarytów 2021

ZAKAZ SKŁADANIA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

 

ZAKAZ STAWIANIA ODPADÓW OBOK KONTENERÓW

Zarząd ROD Zacisze informuje o

MPSZOK – (Mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), czyli oznakowane pojazdy, które w ustalonych terminach oraz zakresie czasowym przyjmują selektywnie zebrane odpady komunalne w określonych lokalizacjach na terenie Miasta Zabrze. Zgodnie z regulaminem MPSZOK przyjmuje odpady bezpłatnie bezpośrednio od mieszkańców.

Regulamin MPSZOK

Harmonogram MPSZOK na rok 2021

 

otwarcie bramy - parcela I

Obrazy kategorii newsów: graphics.gif

Zarząd ROD Zacisze informuje, od 1 maja 2021

otwarcie bramy na Parceli I.

Wtorki od godziny 8.00 do 18.00

Piątki od godziny 8.00 do 18.00

Parcela I kontakt telefoniczny: 572 651 540.

 oraz w godzinach urzędowania biura Zarządu ROD Zacisze.

Kontakt z zarządem

tel 515 250 386 lub meil

opłaty na rok 2021

Obrazy kategorii newsów: graphics.gif

Na podstawie uchwały 347/2020 Krajowego Zarządu PZD z 1 grudnia 2020r

Zarząd ROD Zacisze informuje o opłatach na rok 2021.

Kwotę należy zapłacić na konto do 31.05.2021

PZD ROD Zacisze

41-813 Zabrze, ul. płk. Franciszka Niepokólczyckiego

ING 22 1050 1298 1000 0090 3066 0360 

W tytule płatności proszę podać: numer działki, inaczej opłaty nie będą zidentyfikowane i będzie wysłane upomnienie z naliczeniem odsetek.

 

Wszelkie wyjaśnienia, co do wysokości opłat zapraszamy do biura Zarządu ROD Zacisze w godzinach urzędowania lub bezpośrednie zapytanie na meila lub telefonicznie.

Kontakt z zarządem w sprawie wysokości opłat

tel 515 250 386 lub meil

Pogoda na Majówkę z ROD Zacisze

PROGNOZA POGODY Z ROD ZACISZE W TV ZABRZE


 

Zarząd ROD Zacisze miał okazje gościć Telewizje Zabrze, która nakręciła materiały filmowe wykorzystując w prognozie pogody na zbliżający się weekend majowy. Miejmy nadzieje, że będzie ciepło i pięknie.


 
Wykonanie ocieplenia domu działkowca i klimatyzatorów w ROD Zacisze

Wykonanie ocieplenia domu działkowca i klimatyzatorów w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Zacisze"

 

OGŁOSZENIE

W związku z zamiarem realizacji zadania inwestycyjnego i uzyskania dofinansowania z urzędu miasta Zabrze w roku 2021 polegającego na wykonaniu ocieplenia domu działkowca i zmiany ogrzewania z piecowego na elektryczny na terenie ogrodu, ROD "Zacisze" w Zabrzu ogłasza przetarg na realizację robót wykonawczych na materiale zakupionym przez Wykonawcę związanych z wykonaniem ocieplenia i montaż klimatyzatorów na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zacisze.

 

Przetargi w ROD Delegatura Zabrze

ROD Zacisze - Działkowcy łapią deszczówkę

Działkowcy z ROD Zacisze w Zabrzu łapią deszczówkę

Skutki ocieplenia klimatu wszyscy z na s zaczynają zauważać. Częściej niż zwykle jest upalne bezdeszczowe lato, a zimy są bezśnieżne. Co za tym idzie działkowcy coraz częściej odczuwają skutki suszy w sezonie działkowym. Woda tak potrzebna do prawidłowego rozwoju roślin powinna być racjonalnie wykorzystywana.

Problem racjonalnego wykorzystywania wód opadowych poruszany jest coraz częściej na szczeblu Samorządowym. Coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju dofinansowania do zbierania wody deszczowej w zbiornikach czy to nadziemnych czy podziemnych. Jest to bardzo ważne ponieważ zasoby wód w Polsce kurczą się, widać to szczególnie podczas okresów suszy, kiedy użycie wody jest wyższe. Dlatego ważne jest jej gromadzenie i dobre wykorzystywanie.

Wykorzystując wodę opadową do podlewania roślin działamy ekologicznie. W ten sposób oszczędzamy wodę wodociągową, która można wykorzystać do innych celów. Ponad to woda deszczowa jest wodą miękką czyli nie zawiera soli mineralnych, a jej odczyn jest lekko kwaśny. Wystarczy ja tylko zebrać do beczki lub innego zbiornika podziemnego czy nadziemnego.

Te proste z pozoru rozwiązania są bardzo istotne dla zasobów wodnych naszej planety. Dlatego warto je wdrażać na swoich działkach. Przykładem mogą stać się działkowcy z ROD Zacisze w Zabrzu, którzy już takie rozwiązania stosują. Zbiornik na wodę deszczową mogą być również ozdobą naszej działki. Można je wkomponować w małą architekturę, aby były ładne i estetyczne.

Rozwiązania wprowadzone na działkach w Zabrzu zostały docenione w Konkursie pn. „Ekologiczne Zielone Oazy” zorganizowanym przez Wojewódzki Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Działkowcy mieli za zadanie wykonać dokumentacje fotograficzna swoich metod ochrony zasobów wodnych i przesłać je wraz z krótkim opisem.

Chrońmy nasze zasoby wody i starajmy się uczyć tego przyszłe pokolenia.

Tekst: Dominika Wojciechowska

Zdjęcia: Ireneusz Kędzierski
Wielkanoc 2021ROD Zacisze © 2015-2021
427,075 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.