16/08/2022 23:52
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Dożynki 2022 - 60-lecie ROD Zacisze

Msza Dożynkowa - wolne datki 2022

Msza Dożynkowa - wolne datki 2022

 

Zarząd ROD Zacisze prosi o wolne datki na mszę Św. dożynkową która odbędzie się w dniu 28.08.2022r o godzinie 9.00. 

Wpłaty można dokonywać:

- Parcela I – działka nr 42 – skarbnik

- Parcela I – działka nr 179 – sekretarz

- Parcela II – działka nr 293 - wiceprezes

Za wszystkie datki z góry dziękujemy.

Zarząd ROD Zacisze

Utrudnienia przy bramie głównej.

Utrudnienia przy bramie głównej.

 

Zarząd informuje o utrudnieniach i niedogodnościach przy wejściu do ogrodu - brama główna parcela I z powodu realizacji inwestycji „Utwardzenie alei ogrodowej” na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zacisze” w Zabrzu. Planowany czas realizacji 18.07.2022 – 23.07.2022. Zarząd ROD Zacisze prosi działkowców o zwiększoną ostrożność i uwagę.

ROD Zacisze w Zabrzu - Spotkanie w sprawie dojazdu do ogrodu.

ROD Zacisze w Zabrzu - Spotkanie w sprawie dojazdu do ogrodu.

 

W dniu 07.07.2022 odbyło się spotkanie w Nadleśnictwie Brynek w sprawie dojazdu do ogródków działkowych ROD Zacisze. W spotkaniu uczestniczyli Nadleśniczy Janusz Wojciechowski, Zastępca Nadleśniczego Adam Mazur, Komendant Posterunku Straży Leśnej Mariusz Ignasiak, Alina Nowak radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Wiceprezes Okręgu Śląskiego Leszek Bucki oraz Prezes Zarządu ROD Zacisze w Zabrzu Ireneusz Kędzierski.

Uzgodniono tymczasowe warunki korzystania z dróg leśnych, a zarazem dojazdowych do ogrodu ROD Zacisze. Omówiono współpracę o dbanie porządku na terenie leśnym przyległych do działek w zamian za dzierżawę drogi dojazdowej. Będą przeprowadzane zmożone kontrole na terenach leśnych, aby dyscyplinować i karać działkowców zaśmiecających tereny leśne przyległe do działek. Rozmowy były bardzo merytoryczne zadowalające obie strony, omówiono perspektywy dalszej współpracy na przyszłe lata.

Prezes ROD Ireneusz Kędzierski

Dzień dziecka 2022 w ROD Zacisze w Zabrzu

Dzień dziecka 2022 w ROD Zacisze w Zabrzu

 

Zarząd ROD Zacisze razem z Radą Dzielnicy Helenka zorganizował dzień dziecka. Główną atrakcją była „Wioska Indiańska” - pokazy tańców indiańskich, legendy indiańskie, gry i zabawy zręcznościowe, rywalizacje plemienne, wspólne śpiewanie i granie na bębnach. Na festyn zawitała Straży miejskiej z Zabrza, przeprowadzili darmowe znakowanie rowerów oraz dla chętnych pokaz nowego radiowozu.

Dla naszych pociech Zarząd ROD Zacisze ufundował darmowe dmuchańce. Do kupienia dostępna była wata cukrowa, popcorn i balony. Dzieci mogły zrobić sobie zmywalne tatuaże oraz pokaz robienia zwierząt z modelowanych balonów. Dużym zainteresowaniem dla dzieci i rodziców były warsztaty robienia indiańskich łapaczy snów.

Maskotki „Jorgóś” i „Żabolek” z Górnika Zabrze rozdawały dzieciom upominki i pamiątki takie jak zdjęcia piłkarzy oraz smycze. Dla aktywnych dzieci, które uczestniczyli aktywnie w zabawach i konkursach zostały rozdane upominki. Dla wszystkich dzieci nie zabrakło słodyczy.

Dużym zainteresowaniem i radością cieszyły się bańki mydlane.

Zarząd ROD Zacisze i Rada dzielnicy Helenka dziękuje wszystkim dzieciom za przybycie i wspólną zabawę.

Galeria

Prezes ROD Ireneusz Kędzierski

Dzień Dziecka 2022 - Bezpłatne znakowanie rowerów

Dzień Dziecka 2022 - Bezpłatne znakowanie rowerów

 

Dzięki współpracy i uprzejmości Straży Miejskiej z Zabrza w dniu 11.06.2022 w godz. od 13.00 do 14.30, Zarząd ROD Zacisze zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego znakowania rowerów. Aby oznakować rower należy posiadać dowód jego zakupu oraz dokument tożsamości. Dodatkowo do obejrzenia dla dzieciaków będzie nowy radiowóz Straży miejskiej z Zabrza. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Dzień dziecka - życzenia 2022ROD Zacisze © 2015-2021
515,205 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.