26/09/2023 10:40
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK 2023
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Mój Ogródek
Informator działkowca
Biuro Zarządu ROD Zacisze czynne
w środy godz. 17.00 – 19.00

każda pierwsza środa miesiąca nieczynne - posiedzenie zarządu
ROD Zacisze - pozyskanie środków

ROD Zacisze współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego

ROD Zacisze Zrealizował Projekt - "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych"

Zabrzański budżet obywatelski - X edycja

Pomóżmy w głosowaniu, oddaj głos. Zachęć rodzinę i znajomych.:


P0040 Głosuj

Typ projektu: Ogólnomiejski

Czysty las wokół nas

Opis: Projekt zakłada zakup 218 fotopułapek GPS SF4.8AES PL szyfrowanie zdjęć RODO 24 Mpx 4G LTE do wykorzystania celem ograniczenia (lub) wyeliminowania zaśmiecania terenów leśnych i parków oraz przestrzeni publicznej.


Strona do głosowania

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2023

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2023

Nasze spotkanie dożynkowe w partnerstwie z Radą dzielnicy Helenka zaszczycili zaproszeni goście, poseł Rzeczypospolitej Polski na sejm IX kadencji - Tomasz Olichwer, Zastępca Prezydenta Miasta w imieniu naszego gospodarza Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik – Katarzyna Dzióba, Proboszcz naszej parafii Ksiądz - Krystian Sznura, W imieniu Radnej Sejmiku Wojewódzkiego Alina Nowak Łukasz Kowalkowski, członek Krajowej Rady i I W-ce Prezes Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD w Katowicach Pan Leszek Bucki. Radni miasta Zabrze - Mariola Olichwer i Grzegorz Olejniczak.

Jest to czas, kiedy właściciele ogrodów działkowych podsumowują sezon. To również czas wyróżnień działkowców zaangażowanych w życie ROD i czas rozstrzygnięć konkursów na najpiękniejszą działkę 2023. Wyróżniono dyplomami i nagrodzono najładniejsze działki 68, 80, 97, 160, 327 oraz podziękowano wszystkim działkowcom i działaczom społecznym za ich całoroczny trud i zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu.

Spotkanie dożynkowe było dobrą okazją do podsumowania dorobku ogrodu, Prezes ROD Zacisze podkreślił uzyskanie dofinansowania i drugi rok z rzędu ogród realizuje zadanie, które jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego w wysokości 50 000zł utwardzenie alei parcela 2. Prawidłowość realizacji i wykonania projektu grantowego co do poprawności wydatkowania przekazanych środków finansowych na kwotę 100 000zł kontrola wykazała brak uwag. Możemy się cieszyć łąką kwietną, ścieżką edukacyjną dla najmłodszych i mieszkańców. Remontem domu działkowca - modernizacją toalet. Zakup hoteli dla owadów. Zakończyliśmy zadaszenie pomieszczenia gospodarczego na parceli 2 oraz ogrodzenie na placu zabaw i ogrodzenie betonowe od strony pola na parceli 2 w całości licząc plac zabaw to będzie ok 215 m bieżących. Środki pozyskane i przeprowadzone inwestycje w ogrodzie będą służyć na długie lata działkowcom jak i społeczności lokalnej odwiedzającej nasz ogród.

Działkowcy mogli zapoznać się z bezpłatną literaturą „Zmieniamy trawniki na jagodniki”, „Działka bliżej natury”, „Pomidory od A do Z”, „Skrzynie uprawowe i podwyższone grządki”, „Smaczne rabaty”, „Zbieramy deszczówkę” poszerzającej wiedze o ogrodnictwie i postaw ekologicznych wydanych przez Krajową Radę PZD.

Zarząd ROD Zacisze podkreślił jak ważna jest tradycja w obchodach dnia działkowca, dołączając życzenie wielu pogodnych dni, dobrego zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń dziękując wszystkim działkowcom za prace i wkład w upiększanie swoich działek. Szczególne podziękowanie dla Alicji Dymek za pomysł i przystrojenie naszych dożynek.

Zarząd ROD Zacisze przygotował poczęstunek dla działkowców pyszną kiełbaskę, krupniok i szaszłyki z grilla oraz ciasto. Dziękujemy wszystkim działkowcom za przybycie i miłe spędzone chwile i dobrą zabawę :)

Galeria

Prezes ogrodu ROD Zacisze- Ireneusz Kędzierski

Podziękowanie za plony i datki - 2023

Podziękowanie

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zacisze w Zabrzu dziękuje za uczestnictwo w mszy Św. która odbyła się w kościele NMP Matki kościoła – Helenka w dniu 27.08.2023. Mszę świętą dziękczynną za zbiory odprawił ksiądz proboszcz Krystian Sznura. Podczas Mszy ksiądz poświęcił przekazane przez działkowców, swoich warzyw, owoców i kwiatów ze swoich ogrodów. Zarząd ROD Zacisze składa podziękowania za ofiarę na msze św. Dziękczynną oraz za plony które ozdobiły ołtarz.

Dziękujemy.

Zbiórka plonów 2023

Zbiórka plonów 2023

 

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu prosi wszystkich działkowców o przyniesienie swoich plonów oraz kwiatów ze swoich ogrodów. Wszystkie warzywa kwiaty zostaną przekazane do kościoła i posłużą do udekorowania na mszy św. Dożynkowej w dniu 27.08.2023 godzina 9.00.

Zdjęcie darów rok 2022

Zbiórka PARCELA 1, odbędzie się w piątek 25.08.2023 godz. 16.00-18.00 i sobota 26.08.2023 godz. 8.00-9.00 Dom Działkowca.

Zbiórka PARCELA 2, odbędzie się w piątek 25.08.2026 godz. 16.00-18.00 i sobota 26.08.2023 godz. 8.00-9.00 na działce 263.

ROD Zacisze w Zabrzu - Realizacja programu grantowego ARiMR

ROD Zacisze w Zabrzu - Realizacja programu grantowego ARiMR

Realizacja programu grantowego ARiMR pt. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych” Rodzinny Ogród Działkowy Zacisze w Zabrzu był jeden z pierwszych ogrodem na terenie Okręgu Śląskiego, któremu udało się podpisać umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, umowa została podpisana w dniu 19 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Jedność” w Katowicach na kwotę 100 000 zł.

Zarząd ROD Zacisze zaplanował:

1. Utworzenie łąki kwietnej trwałej na bazie traw i bylin.

2. Wykonanie tematycznej tablicy edukacyjnej.

3. Wykonanie interaktywnej ścieżki edukacyjnej.

4. Remont domu działkowca modernizacja toalet.

5. Zakup hoteli dla owadów.

Ogród powinien w okresie 5 letnim utrzymać w należytym stanie wszystkie punkty projektu, aby sukces był pełny i zakończył się pełnym rozliczeniem przyznanych niemałych środków.

Realizacja zadań w ramach programu nie była łatwa i wymagała ogromnego zaangażowania ze strony Zarządu ROD, a w szczególności prezesa Pana Ireneusz Kędzierskiego.

Realizacja przebiegła zgodnie z przyjętymi zasadami i regulaminem co pozwoliło na prawidłowe rozliczenie grantu. Przeprowadzona kontrola w dniu 03.08.2023 w zakresie prawidłowości realizacji i wykonania projektu grantowego przez ROD Zacisze wykazała brak uwag co do poprawności wydatkowania przekazanych środków finansowych.

Środki pozyskane i przeprowadzone inwestycje w ogrodzie będą służyć na długie lata działkowcom jak i społeczności lokalnej odwiedzającej nasz ogród.

Wszystkim osobom zaangażowany w projekt w szczególności Przewodniczącemu Delegatury Zabrze Leszkowi Buckiemu Zarząd ROD Zacisze składa podziękowania za włożony wkład pracy i pomoc przy składaniu sprawozdań z realizacji grantu.

 

Prezes Zarządu - Ireneusz Kędzierski

ROD Zacisze w Zabrzu - Dożynki 2023ROD Zacisze © 2015-2023
601,766 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.