01/10/2022 19:16
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Biuro Zarządu ROD Zacisze czynne
w środy godz. 17.00 – 19.00

każda pierwsza środa miesiąca nieczynne - posiedzenie zarządu
zakaz wjazdu samochodami

Obrazy kategorii newsów: graphics.gif

Zarząd ROD Zacisze informuje, że

od dnia 29.09.2022 r

Na terenie działek ROD Zacisze obowiązuje

bezwzględny zakaz wjazdu pojazdami, tereny alejek podmokłe.

Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zielone Zabrze 2022

Zielone Zabrze 2022

 

Za nami jubileuszowa XXVI edycja konkursu „Zielone Zabrze”.  Finał odbył się 26 września 2022 tradycyjnie w restauracji „Pod Kasztanami” w Zabrzu. Uczestnicy konkursu startować mogli w niżej wymienionych kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród przydomowy, zieleniec na osiedlu mieszkaniowym, zieleniec przed zakładem pracy, ogródek działkowy, rodzinny ogród działkowy.

 – Możecie być dumni ze swoich ogrodów, które każdego roku pięknie rozkwitają i swoją malowniczością zdobią nasze miasto – gratulowała uczestnikom konkursu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Efekty waszej pracy przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ale wpływają też na estetykę Zabrza. Wasze ogrody spełniają jednocześnie bardzo pożyteczną i potrzebną rolę społeczną. Dziękuję za zaangażowanie w tym ważnym przedsięwzięciu ekologicznym i kulturalnym – dodała prezydent.

Pani Prezydent Małgorzata Mańka- Szulik wręczyła osobiście wszystkim działkowcom i Zarządom ROD okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe upominki oraz nagrody. Ogród ROD Zacisze za 2 miejsce na 30 ogrodów otrzymał piłę spalinową jako laureat konkursu Zielone Zabrze.

Zarząd ROD Zacisze gratuluje i życzy wszystkim działkowcom jak najwięcej wyróżnień i radości z zielonej własnej przestrzeni.

Prezes ogrodu ROD Zacisze

Zdjęcia Paweł Franzke, Ireneusz Kędzierski

Puchar Przewodniczącego Delegatury Zabrze

Turniej piłkarski drużyn rodzinnych ogrodów działkowych o Puchar Przewodniczącego Delegatury Zabrze

 

Z okazji organizowanego jesiennego jarmarku na osiedlu Janek pod patronatem Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatę Mańkę - Szulik w dniu 17.09.2022 r. na boisku Walki Zabrze odbył się Turniej piłki nożnej o puchar Przewodniczącego Delegatury Zabrze, z okazji jubileuszu 40-lecie PZD, 100-lecie Zabrze, 100-lecie Walki Zabrze.

W turnieju uczestniczyły drużyny z Rodzinnych Ogrodów Działkowych:

- Tulipan - Wiśnia - Zacisze
- Nasza Palma - Przyszłość - C. Skłodowskiej

 

Turniej wygrała i odebrała puchar drużyna ROD C. Skłodowskiej w finałowym meczu pokonała po rzutach karnych ROD Nasza Palma. Statuetkę najlepszego bramkarza turnieju zdobył bramkarz z ROD Nasza Palma. Statuetkę króla strzelców oraz piłkę z autografami piłkarzy Górnika Zabrze otrzymał zawodnik z ROD Zacisze.

Po zakończeniu turnieju wszyscy zawodnicy oraz kibice w miłej atmosferze spotkali się przy grillu.

Galeria

Delegatura Zabrze dziękuje za uczestnictwo w turnieju i gorący doping drużynom.

ROD Zacisze w Zabrzu z grantem 100 000zł

ROD Zacisze w Zabrzu z grantem 100 000zł „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”

 

W dniu 19 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Jedność” w Katowicach miało miejsce uroczyste podpisanie umów grantowych z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi. W tym dwa Rodzinne Ogrody Działkowe z Zabrza tj.

Rodzinny Ogród Działkowy   ‘’Wiśnia’’  z przyznanym grantem na kwotę 100 tys. zł.

Rodzinny Ogród Działkowy   ‘’Zacisze’’ z przyznanym grantem na kwotę 100 tys. zł.

Przedmiotem programu jest przyznanie grantów na dofinansowanie projektów, które w największym stopniu przyczynią się do rozwoju zielonej infrastruktury poprzez wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych w częściach wspólnych. Wnioskodawca, ubiegając się o dofinansowanie projektu, nie jest zobowiązany do wniesienia wkładu własnego. Program nastawiony jest na realizację celów proekologicznych, które wpisują się w działalność rodzinnych ogrodów działkowych na co dzień spełniających funkcję zielonych płuc miast oraz dbających o ochronę środowiska i ekologię miast.

Delegatura Zabrze

Zarząd ROD Zacisze zaprasza - pieczony kartofel

ROD Zacisze w Zabrzu - zaprasza na Turniej Piłki Nożnej

ROD Zacisze w Zabrzu - zaprasza na Turniej Piłki Nożnej

 

Zarząd ROD Zacisze zaprasza działkowców chętnych zagrać w piłkę nożną i reprezentować ogród w dniu 17.09.2022r

Zapraszamy dodatkowo wszystkich chętnych do kibicowania w turnieju, który odbędzie się na Stadionie GKS Walka Zabrze.

Zgłoszenia przyjmowane na numer telefonu 515 250 386.

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2022

ROD Zacisze w Zabrzu - obchody dnia działkowca 2022


Rok 2022 jest wyjątkowym ze względu na 60-lecie istnienia naszego ogrodu. Obchody dnia działkowca zostały zorganizowane uroczyście na wolnym powietrzu pod namiotami przy muzyce zespołu Galapagos.

Nasze spotkanie dożynkowe w partnerstwie z Radą dzielnicy Helenka zaszczycili zaproszeni goście, poseł Rzeczypospolitej Polski na sejm IX kadencji - Tomasz Olichwer, Zastępca Prezydenta Miasta w imieniu naszego gospodarza Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik – Katarzyna Dzióba, Proboszcz naszej parafii Ksiądz - Krystian Sznura, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Alina Nowak, Członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej – Barbara Sikorska, Radni miasta Zabrze - Mariola Olichwer i Grzegorz Olejniczak.

Jest to czas, kiedy właściciele ogrodów działkowych podsumowują sezon. To również czas wyróżnień działkowców zaangażowanych w życie ROD i czas rozstrzygnięć konkursów na najpiękniejszą działkę 2022. Wyróżniono dyplomami i nagrodzono działki 75, 80, 271, 280, za postawy proekologiczne wspierające rozwój bioróżnorodności na swoich ogrodach oraz podziękowano wszystkim działkowcom i działaczom społecznym za ich całoroczny trud i zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu. Zarząd wręczył działkowcom brązowe i srebrne medale „Zasłużony działkowiec”.

Spotkanie dożynkowe było dobrą okazją do podsumowania dorobku ogrodu, Prezes ROD Zacisze podkreślił uzyskanie dofinansowania w wysokości 50 000zł na ocieplenie „Domu Działkowca” z urzędu miasta Zabrze i 50 000zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na utwardzenie alei ogrodowej. Działkowcy mogli zapoznać się z bezpłatną literaturą „Bądźmy EKO”, „Działka bliżej natury”, „Warzywnik intensywnie”, „Nowoczesna działka w ROD”, „Śmieci w ROD i na działce” poszerzającej wiedze o ogrodnictwie i postaw ekologicznych wydanych przez Krajową Radę PZD.

Zarząd ROD Zacisze upamiętnił 60-lecie ogrodu chcąc podkreślić jak ważna jest tradycja w obchodach dnia działkowca, dołączając życzenie wielu pogodnych dni, dobrego zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń dziękuje wszystkim działkowcom za prace i wkład w upiększanie swoich działek. Barbara Sikorska wręczyła Dyplom i okolicznościowy Puchar na rocznicę 60- lecie ogrodu w imieniu Prezesa Józefa Noskiego Okręgowej Rady Okręgu Śląskiego PZD.

Zarząd ROD Zacisze przygotował poczęstunek dla działkowców pyszną kiełbaskę z grilla oraz ciasto. Zaproszeni goście jak i wszyscy obecni działkowcy zostali poczęstowani okolicznościowym tortem na 60-lecie ogrodu. Dziękujemy wszystkim działkowcom za przybycie i miłe spędzone chwile i dobrą zabawę :)

Galeria

Opracował Prezes ogrodu ROD Zacisze- Ireneusz KędzierskiROD Zacisze © 2015-2021
525,935 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.