29/07/2021 00:47
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Biuro Zarządu ROD Zacisze czynne
w środy godz. 17.00 – 19.00

każda pierwsza środa miesiąca nieczynne - posiedzenie zarządu
Zaproszenie do złożenia ofert w ROD Zacisze

Wykonanie Ocieplenie i montaż instalacji grzewczej domu działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Zacisze"

 

Konkurs

W związku z zamiarem realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na wykonaniu Ocieplenia i montaż instalacji grzewczej domu działkowca na terenie ogrodu, ROD "Zacisze" w Zabrzu ogłasza konkurs ofert na realizację robót wykonawczych na materiale zakupionym przez Wykonawcę związanych z wykonaniem ocieplenia i montażem klimatyzatorów z funkcją grzania na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zacisze.

 

Przetargi w ROD Delegatura Zabrze

Walne zebranie 2021

Zarząd ROD Zacisze zaprasza na walne zebranie Sprawozdawcze za rok 2020.

Które odbędzie się w dniu 24 lipca 2021r. W Domu działkowca ROD Zacisze, parcela I.

Początek obrad: w I terminie godz 10.00 w II terminie godz 10.30 *

* Zgodnie z § 62 ust. 1 statutu PZD uchwały walnych zebrań odbytych w drugim terminie, co najmniej pól godziny po wyznaczonej godzinie rozpoczęcia w pierwszym terminie, są ważne bez względu na liczbę członków zwyczajnych PZD obecnych na tym zebraniu.

Przepis dotyczący II terminu nie ma zastosowania do konferencji delegatów.

Zgodnie z § 56 ust 2 statutu PZD prawo udziału w walnym zebraniu ma wyłącznie członek zwyczajny PZD w danym ROD i wykluczone jest zastępstwo lub działanie przez pełnomocników.

Każdy członek PZD zaproszony na walne zebrane musi mieć ze sobą dowód tożsamości, który może być sprawdzany przy podpisywaniu listy obecności.

Materiały sprawozdawcze dostępne są do wglądu w dniach 14 lipca 2021 od godziny 9.00 do 12.00 i 15 lipca 2021 w godzinach od 16.00 do 19.00 w biurze zarządu ROD Zacisze.

Proponowany porządek obrad do pobrania na stronie: Porządek obrad 2021

Regulamin obrad do pobrania na stronie: Regulamin obrad 2021

 

Akcja Pomidor

Akcja Pomidor

Delegatura Zabrze zorganizowała przy współpracy „Ogrodnictwo Tomanek” – „Akcje pomidor” przekazując nieodpłatnie sadzonki pomidorów odmiany „adam”.

Zarząd ROD Zacisze przyłączył się do akcji pomidor i przekazał działkowcom sadzonki, tym samym zachęcając ich do bioróżnorodności na swoich grządkach i urozmaicić uprawy na ogródkach działkowych. Akcja cieszyła się pozytywnym odzewem przez działkowców. Zarząd ROD Zacisze życzy udanych plonów.

 

Akcja cieszyła się pozytywnym odzewem przez działkowców. Zarząd ROD Zacisze życzy udanych plonów.

Darmowe sadzonki pomidorów

Darmowe sadzonki pomidorów

 

Zarząd ROD Zacisze zaprasza wszystkich chętnych działkowców do odbioru darmowych sadzonek pomidorów odmiany „Adam”.

W dniu 02.07.2021 o godzinie od 15.00 do 16.00 w domu działkowca. Na parceli II można zgłaszać się do odbioru na działkę 269. Do wyczerpania zapasów.

Wirtualny Dzień Dziecka 2021

Wirtualny Dzień Dziecka 2021

W czasie pandemii i ograniczeń przez obostrzenia sanitarne jak i zakaz zgromadzeń nie mógł się odbyć tradycyjny dzień dziecka. Zarząd ROD Zacisze i Rada Dzielnicy Helenka postanowili zorganizować Wirtualny Dzień Dziecka 2021.

 

Dzieci w gronie rodzinnym mogły się wykazać wiedzą i zdolnościami na temat „Rodzinnie i ekologicznie – wirtualne spotkanie w gronie rodzinnym” - Quiz wiedzy ekologicznej oraz „Mini uprawa, w czym się da na balkonie i ogrodzie”.

Dzieciaki wraz z rodzicami nadesłali między innymi eko – rymowanki, mówiącą o ochronie środowiska:

„Kto kropli wody nie szanuje ten życie innych marnuje, kto czystą wodę pije ten długo żyje.”

„Nie depcz roślin, sprzątaj las.
Ziemia potrzebuje nas!
Nie strasz zwierząt, nie śmieć już!
Ziemia już umiera tu!
Szanuj wodę, szanuj przyrodę.
Dbaj o Ziemi piękną urodę!”

„Zbieraj śmieci i segreguj, wtedy o nic się już nie bój. Ekologia to nauka niechaj każdy jej posłucha. Bo to bardzo ważna rzecz by świadomość zawsze mieć, że zwierzątka tak jak ludzie nie chcą więcej żyć już w brudzie.”

Metody były dowolne w uprawie bioróżnorodności:
Wszystkim dzieciom zostały wręczone upominki w postaci piłek, gier i zabaw. Nie zabrakło słodyczy dla wszystkich. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na następny rok.
Galeria
Zdjęcia: Ireneusz Kędzierski
ROD Zacisze uczcił 40-Lecie Polskiego Związku Działkowców

ROD Zacisze uczcił 40-Lecie Polskiego Związku Działkowców

 

40 lecie powstania Polskiego Związku Działkowców poprzez uchwalenie ustawy o pracowniczych ogrodach działkowych, a następnie uchwalenie statutu PZD i powołanie do życia struktur związkowych było wydarzeniem wyjątkowym dla całego środowiska działkowców. Ruch ogrodnictwa działkowego uzyskał bowiem po raz pierwszy własną i niezależną organizację, której powierzono prowadzenie spraw działkowych i reprezentowanie interesów działkowców.

40 lat funkcjonowania PZD doprowadziło do tego, że obecnie Polski Związek Działkowców zarządza 4601 ROD o pow. ponad 40 tys. ha oraz skupia ponad milion członków, posiadających prawo do blisko 906 tys. działek rodzinnych. Jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce i najliczniejszym stowarzyszeniem ogrodowym, o najdłuższej historii i najciekawszej tradycji. Dzięki milionowej grupie zrzeszonych obywateli, Związek posiada potencjał i siłę nie tylko w sprawnym prowadzeniu i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych, ale również w rozwiązaniu licznych problemów, z którymi od lat zmaga się – zabezpieczając dalsze istnienie ROD i broniąc praw działkowców.

Z tej okazji Zarząd ROD Zacisze postanowił uczcić jubileusz poprzez rozwieszenia okolicznościowych banerów i postawił pod domem działkowca maszt flagowy z flagą związkową.

Dzień dziecka

Wiedza ekologiczna - Quiz.ROD Zacisze © 2015-2021
434,705 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.