16/07/2024 13:53
Nawigacja
Sponsorzy
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Mój Ogródek
Informator działkowca
Biuro Zarządu ROD Zacisze czynne
w środy godz. 17.00 – 19.00

każda pierwsza środa miesiąca nieczynne - posiedzenie zarządu
ROD Zacisze - pozyskanie środków

ROD Zacisze współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego

ROD Zacisze Zrealizował Projekt - "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych"

Poszukiwacze skarbów ROD Zacisze w Zabrzu - Dzień Dziecka 2024

Poszukiwacze skarbów ROD Zacisze w Zabrzu - Dzień Dziecka 2024

W dniu 01.06.2024 Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu razem z SP30 w Zabrzu zorganizowały dzień dziecka. Poszukiwacze skarbów w ROD Zacisze obfitował w niespodzianki i ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Dla aktywnych dzieci, które uczestniczyli aktywnie w poszukiwaniu skarbów i rywalizując w konkursach m.in. malowanie koszulek motyw „Łąka kwietna w ROD Zacisze” zostały rozdane upominki i nagrody. Dla spragnionych wszystkich dzieci nie zabrakło lemoniady i słodyczy. Na festyn zawitała Straży miejskiej z Zabrza, przeprowadzili znakowanie rowerów oraz dla chętnych pokaz radiowozu. Dla naszych pociech dostępne były dmuchańce, malowanie twarzy. Wspaniałej zabawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Straż pożarna zrobiła pokaz sprzętu gaśniczego, dzieciaki mogli sami spróbować, jak się gasi pożar wężem strażackim.

Główną atrakcją było poszukiwanie skarbów, po całym ogrodzie zostały rozwieszone ukryte zadania (ćwiczenia fizyczne, pytania związane z wiedzą ogrodniczą), dzieciaki dzielnie całą grupą przeszli wszystkie punkty, które prowadziły do głównego skarbu. Była to skrzynia skarbów zapełniona niespodziankami, każdy z uczestników dostał zdobyty skarb.

Dużym zainteresowaniem i radością cieszyły się bańki mydlane. W dniu poszukiwaczy skarbów nie mogło zabraknąć wykrywacza metali przygotowanego przez działkowca z działki 56 Pana Tomasza Zajączkowskiego. Wszystkie dzieci, które znalazły monety mogły sobie je zatrzymać. Podziękowania dla firmy ESTRA Automotive systems Poland która ufundowała plecaki pełne skarbów.

Festyn odbywający się w ROD Zacisze w Zabrzu to okazja do integracji różnych pokoleń: dziadków, rodziców i dzieci. To także szansa na umacnianie kontaktów między działkowcami, a lokalną społecznością.

Zarząd ROD Zacisze w imieniu swoim oraz SP30 dziękuje wszystkim dzieciom za przybycie i wspólną zabawę. Podziękowania dla Piotra i Alicji za dodatkowy wkład i upominki dla dzieciaków.

Galeria

Prezes Zarządu ROD Zacisze - Ireneusz Kędzierski

Dzień Dziecka 2024 - Bezpłatne znakowanie rowerów

Dzień Dziecka 2024 - Bezpłatne znakowanie rowerów

 

Dzięki współpracy i uprzejmości Straży Miejskiej z Zabrza w dniu 01.06.2024 w godz. od 13.00 do 14.00, Zarząd ROD Zacisze zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego znakowania rowerów. Aby oznakować rower należy posiadać dowód jego zakupu oraz dokument tożsamości. Dodatkowo do obejrzenia dla dzieciaków będzie nowy radiowóz Straży miejskiej z Zabrza. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Dzień dziecka 2024

 

Zarząd ROD Zacisze - Kontakt

Zarząd ROD Zacisze - Kontakt

 

Biuro Zarządu ROD Zacisze w Zabrzu czynne

w środy godz. 17.00 – 19.00

każda pierwsza środa miesiąca nieczynne - posiedzenie zarządu


Zarząd ROD Zacisze udostępnia dodatkowe numery telefonów aby ułatwić kontakt działkowcom z Zarządem.


Kontakt Prezes Zarządu: Tel. 515 250 386 w godzinach urzędowania biura.


Kontakt Skarbnik: Tel. 668 842 022 w godzinach urzędowania biura.


 
Kontakt w sprawie Sali: Tel. 668 841 991 w godzinach urzędowania biura.


mailowo: rodzacisze.helenka@gmail.com.

 

Lub formularz Kontakt

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu przypomina 2024

 

 

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu przypomina

 

Jak dojechać do działek Zarząd informował i przypominał działkowcom na walnych zebraniach, poprzez ogłoszenia na stronach internetowych jak i ogłoszeniach na tablicach informacyjnych.

Zarząd w imieniu działkowców podpisał dzierżawę drogi (kolor żółty na mapce poglądowej), którą można dojechać do działek, a nie parkować na terenach leśnych.

 

 

Teren wokół działek parcela 1 należy do Nadleśnictwa Brynek. Nadleśnictwo postawiło znaki ostrzegawcze „Droga leśna” zakaz ruchu, który został usunięty przez wandali.

Zarząd przypomina o nieparkowaniu samochodów na terenach leśnych.

Na ulicy Niepokólczyckiego 1-27, parcela 2 obowiązuje znak B-1 „Zakaz ruchu w obu kierunkach”. Zarząd prosi działkowców nie zastawiać bramy wjazdowej i nie blokować dojazdu do garaży mieszkańcom.

Zarząd ROD Zacisze 

Majówka - Działkowcy ROD Zacisze w Zabrzu odpoczywają

Majówka - Działkowcy ROD Zacisze w Zabrzu odpoczywają

Moda na ogródki działkowe kwitnie. To już nie tylko hobby emerytów, ale również popularne miejsce imprez dla znacznie młodszych użytkowników. Dziś każdy chce być działkowcem, a spędzać na działce majówkę, a nawet wakacje! Jedni pielęgnują grządki, a inni... grill, muzyka i taniec w deszczu z ogrodowego węża. Krótko mówiąc: RODOS, czyli Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką!

Każdy z nas chce, aby zaplanowany pobyt na działce był okazją do przyjemnego spędzenia czasu z najbliższymi. Kiedy to możemy trochę zdystansować się od spraw dnia codziennego. Naładować „akumulatory” podczas przyjemnych rozmów przy grillowaniu w gronie rodziny i przyjaciół.

Ale trzeba pamiętać, że nie jesteśmy na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego sami. Mamy obok sąsiadów działkowców, którzy chcą tak samo przyjemnie spędzić czas, jak i my.

Prezes Zarządu ROD Zacisze - Ireneusz KędzierskiROD Zacisze © 2015-2024
686,418 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.