06/06/2023 11:01
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK 2023
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Biuro Zarządu ROD Zacisze czynne
w środy godz. 17.00 – 19.00

każda pierwsza środa miesiąca nieczynne - posiedzenie zarządu
ROD Zacisze - współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego

Bajkowy ogród ROD Zacisze w Zabrzu - Dzień Dziecka 2023

Bajkowy ogród ROD Zacisze w Zabrzu - Dzień Dziecka 2023

 

W dniu 03.06.2023 Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu razem z Radą Dzielnicy Helenka oraz „Usługi BHP i PPOŻ Łukasz Buchała” zorganizowały dzień dziecka. Bajkowy ogród ROD Zacisze obfitował w niespodzianki i atrakcje ciekawe dla najmłodszych. Dla aktywnych dzieci, które uczestniczyli aktywnie w zawodach sportowych i rywalizując w konkursach zostały rozdane puchary i nagrody. Dla spragnionych wszystkich dzieci nie zabrakło lemoniady i słodyczy. Na festyn zawitała Straży miejskiej z Zabrza, przeprowadzili znakowanie rowerów oraz dla chętnych pokaz radiowozu. Dla naszych pociech dostępne były dmuchańce. Wspaniałej zabawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Dużym zainteresowaniem i ciekawą atrakcją był wykrywacz metali przygotowany przez działkowca z działki 56 Pana Tomasza Zajączkowskiego wszystkie dzieci, które znalazły monety mogły sobie je zatrzymać, dodatkowo dostawały na pamiątkę czterystu letnie monety z opisem pochodzenia.

Zumba Kids dla najmłodszych działkowców oraz rodziców i dziadków cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas tych zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Dzięki Zumba Kids, w krótkim czasie dzieci mogą nie tylko zdrowo spędzić czas, ale także mogą nauczyć się nowych układów tanecznych, tańców różnych kultur, jak również budować świadomość zdrowego stylu życia.

Końcowym punktem obchodów dnia dziecka w „Bajkowym ogrodzie” ROD Zacisze w Zabrzu był Disko Bal przebierańców który poprowadził DJ Tomek. Dzieci miały szanse zaprezentować wspaniałe stroje, sala zapełniła się postaciami z bajek, filmów, opowiadań, które były inspiracją dla ich wspaniałych strojów. Przy ulubionych przebojach dzieci tworzyły kółeczka, pociągi, wykonywały skoczki, a przede wszystkim szalały w rytm muzyki. Niespodzianką dla dzieciaków były przygotowane desery z kolorowej galaretki nie zabrakło dla spragnionych lemoniady.

Festyn odbywający się w ROD Zacisze w Zabrzu to okazja do integracji różnych pokoleń: dziadków, rodziców i dzieci. To także szansa na umacnianie kontaktów między działkowcami, a lokalną społecznością.

Zarząd ROD Zacisze w imieniu swoim Rada dzielnicy Helenka oraz „Usługi BHP i PPOŻ Łukasz Buchała” dziękuje wszystkim dzieciom za przybycie i wspólną zabawę.

Galeria

Prezes Zarządu ROD - Ireneusz Kędzierski

ROD Zacisze - utwardzenie alei ogrodowej parcela 2

Utwardzenie alei ogrodowej parcela 2 realizowanego na podstawie uchwały walnego zebrania członków PZD nr 14 z dnia 30.04.2022 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Zacisze"

 

Przetarg

 

W związku z brakiem spełnienia wymogów składania ofert w pierwszym przetargu ogłoszonym w dniu 14.05.2023 Zarząd ROD Zacisze ogłasza drugi przetarg w związku z zamiarem realizacji zadania „Utwardzenie alei ogrodowej parcela 2” w ROD Zacisze w Zabrzu.

 

Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem przetargu jest „Utwardzenie alei ogrodowej parcela 2” w ROD Zacisze w Zabrzu zgodnie z zakresem określonym w treści ogłoszenia.

 

Przetarg Dokumentacja

Zaproszenie na spokanie

Dzień dziecka 2023

Zaproszenie do złożenia ofert w ROD Zacisze - Utwardzenie alei ogrodowej parcela 2

Utwardzenie alei ogrodowej parcela 2 realizowanego na podstawie uchwały walnego zebrania członków PZD nr 14 z dnia 30.04.2022 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Zacisze"

 

Przetarg

W związku z zamiarem utwardzenie alei ogrodowej parcela 2 w ROD Zacisze w Zabrzu ogłasza przetarg na realizację robót na terenie Ogrodu.

Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem przetargu jest utwardzenie alei ogrodowej w ROD Zacisze w Zabrzu zgodnie z zakresem określonym w treści ogłoszenia.

 

Przetargi w ROD Delegatura Zabrze

ROD Zacisze w Zabrzu odbiera czek na kwotę 50 000 zł.

ROD Zacisze w Zabrzu odbiera czek na kwotę 50 000 zł.

W dniu 12.05.2023 prezes Ireneusz Kędzierski i wiceprezes Jarosław Wiącek Zarządu ROD Zacisze w imieniu działkowców odebrali symboliczny czek na 50 000 zł. To już drugi raz ROD Zacisze w Zabrzu uzyskał dofinansowanie na kwotę 50 000zł. Jak w poprzednim roku udało się zrobić za otrzymaną kwotę aleję przy bramie głównej i chodnik z kostki brukowej wokół domu działkowca. Teraz będzie utwardzona aleja 7 na parceli 2.

W uroczystym przekazaniu czeków uczestniczyli: marszałek województwa Jakub Chełstowski, wiceprzewodnicząca Sejmiku Urszula Koszutska oraz radni: Alina Nowak, Renata Caban i Marek Bieniek.

Środki finansowe przeznaczane na ten cel są funduszami pochodzącymi z budżetu województwa Śląskiego, przedmiotowe inwestycje dotyczą m.in. budowy i modernizacji alej ogrodowych wraz z odwodnieniem, zbiorników wody deszczowej, które zlokalizowane są na terenie ogólnym ROD, przeznaczonym do wspólnego użytkowania przez wszystkich działkowców.

Prezes Zarządu - Ireneusz KędzierskiROD Zacisze © 2015-2023
573,176 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.