23/10/2019 22:28
Nawigacja
Sponsorzy
Galeria Losowe
Biuro Zarządu ROD Zacisze czynne
w środy godz. 18.00 – 19.00

soboty nieczynne
zakaz palenia odpadów
Fot.: photos.com

Zarząd ROD Zacisze przypomina, że NIE WOLNO SPALAĆ NA DZIAŁKACH ŻADNYCH ODPADÓW !!

Zakazuje tego nie tylko Regulamin ROD (§ 68 pkt 5), ale przede wszystkim prawo powszechnie obowiązujące – ustawa o odpadach, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie.

Działkowcy dbajcie o środowisko, o czyste powietrze!

Ogrody jako zielone płuca pozwalają miastom na zdrowy oddech. Nie psujmy powietrza! Bo przecież sami też nim oddychamy!

nieczynne 23.10.2019r

 

Biuro zarządu ROD Zacisze nieczynne w dniu

23.10.2019r, posiedzenie Zarządu.

Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meil

Nosework - szkolenie psów na terenie ROD Zacisze

Zarząd ROD Zacisze udostępnił teren na ogródkach działkowych do treningów nosework.

Nosework jest sportem kynologicznym zbliżonym do pracy psów służbowych wykorzystywanych do szukania materiałów wybuchowych, narkotyków, tytoniu, elektroniki. Praca zespołu człowiek-pies polega na odnalezieniu próbek zapachowych i ignorowaniu zapachów zwodniczych.

Nosework jest sportem bardzo młodym - pierwsza organizacja w Polsce została założona w 2016r.

Rosa (owczarek belgijski) suczka w noseworkowych zawodach zdobyła 46 medali w tym 24 złote, 13 srebrnych i 9 brązowych. Aktualnie suczka jest liderem klasyfikacji generalnej do tytułu Mistrza Polski organizacji Polska Liga Nosework (Ranking).

W treningach uczestniczą psy początkujące i średnio zaawansowane - psy przygotowują się do egzaminów oraz uczestniczą w zawodach.

Budżet partycypacyjny 2019

Głosowanie rozpoczęło się 3 października i potrwa do 17 października. Projekty ocenione przez mieszkańców jako najbardziej potrzebne zostaną wpisane do uchwały budżetowej na 2020 rok, zyskując w ten sposób środki na wykonanie. Zarząd ROD Zacisze prosi oddać głos na projekty związane z ogródkami działkowymi i naszą dzielnicą Helenka:

P0077 Głosuj

Park Jordana

Opis: Stworzenie Parku Jordana z elementami małej infrastruktury w miejscu, które jest ścisłym centrum Helenki, a jest zaniedbane i rozjeżdżone przez samochody. Inwestycja ma łączyć cele rekreacyjne dla osób spacerujących po Helence np.. Osób starszych, matek z dziećmi. Park będzie posiadać elementy edukacyjne i zabawowe dla dzieci. Ma być to połączenie miłej dla oka przestrzeni z ciekawym designem oraz sprzętami sensorycznymi do pobudzania ciekawości dzieci i młodzieży. głównym punktem placu będzie duża rzeźba/napis HELENKa ułożona tak, żeby równiez była elementem rekreacyjnym, może nawet do pomalowania sprayami lub na różne kolory. W ramach projektu dobrze byłoby poprawić zjazd/zejście od strony ścieżki rowerowej, przy piekarni.
Lokalizacja: Jordana 78-78b i Zamenhofa

P0039 Głosuj

 Ekologiczne światło na ogrodzie. Budowa lamp solarnych na terenach zielonych.

Opis: Budowa lamp solarnych na alejach spacerowych ROD Webera, ROD Irys, ROD Nasza Palma. Lokalizacja: Webera 28, 29, Opolska 70

P0059 Głosuj

ROD Kaprys w Zabrzu ― oświetlenie alejek ogrodowych

Opis: Montaz lamp solarnych - oświetlenie alejek ogrodowych w ROD Kaprys w Zabrzu Lokalizacja: Krakowska, Grzybowska, Witosa, Traktorzystów

P0086 Głosuj

Ogród pełen blasku. Budowa elektryfikacji ogrodu „Irys” w Zabrzu

Opis: Wykonanie projektu i elektryfikacji Ogrodu „Irys” w Zabrzu wraz ze skrzynkami i przyłączeniami do poszczególnych działek. Lokalizacja: ROD „Irys” Zabrze, ul. Opawska 70 41-800 Zabrze Opis: Stworzenie Parku Jordana z elementami małej infrastruktury w miejscu, które jest ścisłym centrum Helenki, a jest zaniedbane i rozjeżdżone przez samochody. Inwestycja ma łączyć cele rekreacyjne dla osób spacerujących po Helence np.. Osób starszych, matek z dziećmi. Park będzie posiadać elementy edukacyjne i zabawowe dla dzieci. Ma być to połączenie miłej dla oka przestrzeni z ciekawym designem oraz sprzętami sensorycznymi do pobudzania ciekawości dzieci i młodzieży. głównym punktem placu będzie duża rzeźba/napis HELENKa ułożona tak, żeby równiez była elementem rekreacyjnym, może nawet do pomalowania sprayami lub na różne kolory. W ramach projektu dobrze byłoby poprawić zjazd/zejście od strony ścieżki rowerowej, przy piekarni.
Lokalizacja: Jordana 78-78b i Zamenhofa

Strona do głosowania

Dzień pieczonego ziemniaka 2019

W dniu 28.09.2019r o godzinie 14.00 na placu zabaw parcela II została zorganizowana już piąta edycja "Dzień pieczonego ziemniaka".  Pogoda dopisała jak pogoda ducha, gościem zarząd ROD Zacisze był Piotr Witkowski członek okręgowej rady wraz z żoną. Tradycyjnie została przygotowana loteria dla działkowców, główną nagrodą była gęś. Zarząd zapewnił ziemniaki i po kawałku kiełbasy. Napoje zapewnili sobie sami działkowcy :)

Dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę :)

Galeria

Skarbnikowe Gody 2019

Skarbnikowe Gody to impreza organizowana cyklicznie w ramach obchodów Święta Miasta. W tym roku odbywają się z okazji 97 urodzin Zabrza. Imprezę zainaugurowała Barwna Parada, która ruszyła z ul. Dubiela o godz. 11.00. Poprowadził ją legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą „Makoszowy. W paradzie wzięli też udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy.

Jak co roku podczas imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami, w tym na najpiękniejsze przebranie. Tegoroczna parada upłynęła pod hasłem: „Super bohaterowie”. ...

odczyt liczników wody

 

Biuro zarządu ROD Zacisze informuje

w dniu 26.10.2019 zakręcenie wody.

26.10.2019 odczyt liczników wody

 w godz. 09.00 - 12.00 i 14.00 - 16.00

obecność przy odczycie obowiązkowa.

Termin płatności 31.12.2019

Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meilROD Zacisze © 2015-2019
263,427 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.