26/08/2019 09:04
Nawigacja
Sponsorzy
Galeria Losowe
Okres wakacyjny

Biuro zarządu ROD Zacisze tylko w środy od 18.00-19.00.

nieczynne w soboty od 29.06.2019r do 31.08.2019r , okres wakacyjny.


Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meil

XX Ogólnopolski Forum Teatrów Dziecięcych

Zespół teatralny „Nie przeszkadzaj” na XX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych

Zespół teatralny „Nie przeszkadzaj” ze Szkoły Podstawowej Nr 30 po raz kolejny został zakwalifikowany do udziału w XX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury” w Opolu. Trzydniowy konkurs teatralny obfitował w ciekawe wydarzenia artystyczne, zabawy i imprezy towarzyszące. Uczniowie 30- tki reprezentowali Zabrze w artystycznych zmaganiach teatralnych.  Był to jubileuszowy dwudziesty festiwal, dlatego nie zabrakło też tortu, artystycznych życzeń i urodzinowego turnieju między poszczególnymi drużynami. Dzięki wsparciu Rodzinnych Ogródków Działkowych Zacisze uczniowie 30- tki mogli z dumą reprezentować nie tylko swoją dzielnicę Helenkę, ale również swoje miasto wśród najlepszych zespołów teatralnych w Polsce. Galeria


nieczynne 26.06.2019r

 

Biuro zarządu ROD Zacisze nieczynne w dniu

26.06.2019r, posiedzenie Zarządu.

Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meil

Przedzjazdowa Konferencja Delegatów OŚ PZD

Przedzjazdowa Konferencja Delegatów Okręgu Śląskiego PZD - Delegatura Zabrze

W sobotę 15.06.2019 r. w Sali szkoleniowej Delegatury Rejonowej w Zabrzu odbyła się kolejna – trzecia już Rejonowa Konferencja Przedzjazdowa Delegatów z Okręgu Śląskiego. W spotkaniu uczestniczyło 68 Delegatów z naszego ogrodu Jan Brzozowski, Henryka Wiącek, Ireneusz Kędzierski, Franciszek Bryl i Jarosław Wiącek.

Spotkanie otworzył Prezes Okręgu Śląskiego Pan Józef Noski, który w swym wystąpieniu wskazał podejmowane kroki i osiągnięcia, jakie Związek przez ostatnie 4 lata zrobił dla „rodziny działkowców”.

Zostało wybranych 22 Delegatów na IX Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu Śląskiego, który odbędzie się 26.09.2019 r w Chorzowie. Z naszego ogrodu ROD Zacisze zostali wybrani Jan Brzozowski i Ireneusz Kędzierski.

Podczas Konferencji Delegaci przyjęli Stanowisko w sprawie projektu nowelizacji ustawy – prawo budowlane oraz udział PZD w konsultacjach społecznych dot. m.in. samowoli budowlanej i altan przekraczających powierzchnię określoną w Ustawie tj. 35 m2.

Dzień Dziecka po Śląsku

Dzień Dziecka po Śląsku.

Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu zorganizował na terenie działek Dzień dziecka po Śląsku.

Podziękowanie dla Rady Dzielnicy Helenka, która wspomogła finansowo festyn dla dzieci jak również dla Straży miejskiej z Zabrza za uczestnictwo i znakowanie rowerów.

Dla dzieci przygotowano wiele konkursów i zabaw z cennymi nagrodami, rozdano okolicznościowe dyplomy. Dla wszystkich dzieci nie zabrakło słodyczy. Dzieci mogły skorzystać z darmowej przejażdżki końmi, które użyczył Klub Jeździecki Maciejówka MOSiR Zabrze. Do kupienia była wata cukrowa i balony. Darmowy pokaz robienia zwierząt z balonów. Darmowe malowanie twarzy i foto budka.

Zarząd ROD Zacisze dziękuje wszystkim działkowcom za aktywne uczestnictwo w festynie z okazji Dnia Dziecka.

Galeria

Dzień Dziecka z Klubem Jeździeckim

Dzień Dziecka z Klubem Jeździeckim Maciejówka MOSiR Zabrze.

Zarząd Rod Zacisze wspomógł w przygotowaniu dnia dziecka w Klubie Jeździeckim Maciejówka MOSiR Zabrze. Główną atrakcją były zawody kucykowe dla dzieci jak i dorosłych nie zabrakło darmowych przejazdów bryczką i na koniach. Dla dzieci zorganizowano dużo zabaw i atrakcji m.in. dmuchańce, szkoła klaunów oczywiście nie zabrakło słodyczy.

Galeria1 i Gareria2

90-Lecie Helenki

W dniach 25-26 maja odbyły się obchody 90-Lecia dzielnicy Helenka. Z okazji okrągłej rocznicy ogrody ROD Tulipan i ROD Zacisze aktywnie wsparli festyn organizowany przez Urząd miasta Zabrze i Radę dzielnicy Helenka. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: radna Sejmiku Województwa Śląskiego Alina Nowak, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz zastępca prezydenta Krzysztof Lewandowski. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami, dużo atrakcji jak dmuchańce i wiele niespodzianek. Oprawę muzyczną zapewnił zespół AN DREO e KARINA oraz Kabaret OT.TO. Następnego dnia w Kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Zabrzu odprawiono mszę świętą w intencji Dzielnicy i jej mieszkańców. A na wieczór w kościele odbył się koncert zespołu Universe.

GaleriaROD Zacisze © 2015-2019
249,417 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.