18/02/2019 13:06
Nawigacja
Sponsorzy
Galeria Losowe
2018 pieczony ziemniak relacja

W dniu 29.09.2018r o godzinie 16.00 na placu zabaw parcela II została zorganizowana już czwarta edycja "Dzień pieczonego ziemniaka".  Pogoda dopisała jak pogoda ducha, zarząd ROD Zacisze przygotował loterię fantową dla działkowców oraz zapewnił ziemniaki i po kawałku kiełbasy. Napoje zapewnili sobie sami działkowcy :) Zwycięzców Losowania można obejrzeć w Galeria.

2018 Skarbnikowe Gody

Skarbnikowe Gody odbywają się z okazji 96 urodzin Zabrza. Parada Kolorowe Miasto rozpoczęła się o godz. 11 przy placu Wolności i ulicami miasta przemaszerowała do Parku im. Poległych Bohaterów, prowadzona przez orkiestrę dętą i czirliderki oraz wielką figurę Skarbnika, ducha kopalni. Pełną godzinę trwała prezentacja uczestników parady. PZD Delegatura Zabrze zaznaczyła swoją obecność, kierownik delegatury Leszek Bucki poprowadził przedstawicieli wszystkich Zabrzańskich ogrodów. Na liście było ponad 50 organizacji i stowarzyszeń, na końcu parady m.in. stare auta i tramwaje. Z tej okazji został wykonany baner promujący stronę WWW Delegatury Zabrze, pzddelegaturazabrze.pl. Ogród ROD Zacisze reprezentował zarząd.

 Galeria

Zielone Zabrze 2018

Za nami XXIII edycja konkursu „Zielone Zabrze”.  Finał odbyło się 18 września 2018 tradycyjnie w Restauracji „Pod Kasztanami” w Zabrzu. Uczestnicy konkursu startować mogli w niżej wymienionych kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród przydomowy, zieleniec na osiedlu mieszkaniowym, zieleniec przed zakładem pracy, ogródek działkowy i dla zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

 

Dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień, w wolnych chwilach dbają o swoje ogrody i balkony, upiększając nie tylko swoją najbliższą przestrzeń, ale przede wszystkim nasze piękne Zabrze - gratulowała uczestnikom konkursu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. - Tym bardziej cieszymy się, że już niedługo takich miejsc w Zabrzu będzie jeszcze więcej, bo wspólnie staramy się, by niedługo na Zaborzu powstało kolejnych sto ogródków działkowych.

 

Z naszego ogrodu zostali wyróżnieni Patrycja Lesław Kowalski dz. 89, Mandrysz Mariusz Alicja dz. 137, Galus Adam 154. Ogród ROD Zacisze został wyróżniony dyplomem.

 

Zarząd ROD Zacisze gratuluje i życzy wszystkim działkowcom jak najwięcej wyróżnień i radości z uprawiania ogródka działkowego.

Galeria

Zdjęcia Paweł Franzke

Goście w ogrodzie ROD Zacisze

 Pożyteczne zwierzęta: jeż

Jeż żywi się ślimakami i owadami (formami dojrzałymi, larwami i poczwarkami), a także drobnymi gryzoniami. Warto stworzyć jeżowi odpowiednie warunki bytowania: w zacisznym miejscu pozostawić stertę gałęzi, wykładać nieco smakołyków (jeże bardzo chętnie jedzą pokarm przeznaczony dla psów czy kotów, a także surowe drobno siekane mięso wymieszane na przykład z płatkami owsianymi) i dbać, aby miał łatwy dostęp do wody. Jesienią zaśnie w zimowym gnieździe z liści i pozostanie tam zwinięty w kulę i nieruchomy aż do marca. Niska temperatura spowoduje zwolnienie jego przemiany materii, działalności układu krążenia i układu oddechowego oraz spadek temperatury ciała, lepiej więc go nie budzić, bo będziemy musieli zająć się nim aż do wiosny. Jeże są w Polsce pod całkowitą ochroną.

2018 pieczony ziemniak

 

Zarząd ROD Zacisze zaprasza działkowców i ich rodziny na dzień pieczonego ziemniaka, który odbędzie się w dniu 29.09.2018r w godz. 16.00-19.00 na placu zabaw parcela II.

podziękowanie

 

 

Zarząd ROD Zacisze składa podziękowania

za ofiarę na msze św. dziękczynną i za plony ofiarowane do przystrojenia kościoła.

Dziękujemy

odczyt liczników elektrycznych

 

 

W dniu 15.09.2018r planowany jest odczyt liczników elektrycznych parcela I, parcela II.

Biuro zarządu ROD Zacisze

nieczynne w dniu 15.09.2018r

 

Kontakt z zarządem ROD Zacisze

tel 515 250 386 lub meil
ROD Zacisze © 2015-2019
213,658 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.