24/03/2023 11:13
Nawigacja
Sponsorzy
MPSZOK
MPSZOK
Galeria Losowe
Informator
Informator działkowca
Rejonowy Dzień Działkowca – Bal Ogrodnika w Zabrzu

Rejonowy Dzień Działkowca – Bal Ogrodnika w Zabrzu

 

Rejonowe Dni Działkowca – Bal Ogrodnika odbyły się 16 października 2021 roku w restauracji ‘’Pod Kasztanami’’ W uroczystości uczestniczył Zarząd ROD Zacisze oraz zaproszeni goście. Rejonowe Dni Działkowca rozpoczął członek Krajowe Rady PZD I Wiceprezes Okręgu Śląskiego PZD, Przewodniczący Delegatury Leszek Bucki, został odśpiewany hymn Narodowy i Związkowy „Zielona Rzeczpospolita”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście.

Tomasz Olichwer – Poseł na Sejm IX Kadencji Rzeczpospolitej Polskiej

Alina Nowak – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego  

Jan Pawluch - Dyrektor Biura Prezydenta m. Zabrze

Łucja Chrzęstek – Bar – Przewodnicząca Rady m. Zabrze

Mariola Olichwer – Radna m. Zabrze

ZPWiK Sp. z o.o. reprezentowali Arleta Naramska i Wojciech Gąszczak

Pan Przewodniczący w swoim wystąpieniu nawiązał do jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców, przypomniała o ważnych wydarzeniach minionych lat, które ukształtowały Związek, o licznych problemach, które wspólnie należało pokonać. Podziękował Zarządom za pracę w tym trudny czasie, jednocześnie przypomniał o sukcesach w 2021 roku dla zabrzańskich ogrodów uczestniczących w konkursach organizowanych przez Polski Związek Działkowców.

ROD Zacisze jako najlepszy ogród w Polsce otrzymał puchar Krajowego Zarządu PZD i został przyznany tytuł „ROD 40-lecia PZD”. W imieniu działkowców i Zarządu ROD Zacisze z rąk Posła Tomasza Olichwera i Przewodniczącej Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar odebrał Prezes Zarządu Ireneusz Kędzierski.

Podziękowano za wsparcie finansowe w wysokości 418 400,00 zł dla Zabrzańskich ogrodów co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę infrastruktury ogrodowej. ROD Zacisze otrzymał dofinansowanie w wysokości 50 000 zł.

Nie zabrakło jubileuszowego tortu upamiętniające 40-lecie powstania PZD z symboliczną lampką szampana odśpiewano głośne sto lat.

Prezes Zarządu ROD Zacisze Ireneusz Kędzierski otrzymał dyplom uznania za wkład w tworzenie Polskiego Związku Działkowców, za wieloletnie zaangażowania i pracę dla dobra działkowców, ogrodów i Związku oraz Akt Powołania na Okręgowego Instruktora Społecznej służby Instruktorskiej.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych Zarząd ROD Zacisze dziękuje wszystkim przybyłym gościom za miłą zabawę i stworzenie miłej atmosfery.

Opracował Prezes ogrodu ROD Zacisze- Ireneusz KędzierskiROD Zacisze © 2015-2021
557,657 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.